TOP 7: gry językowe

Przeszukując Internet pod kątem: angielski dla dzieci gry, znajdziemy naprawdę sporo pozycji. Jednak stworzenie gry dla dzieci po angielsku nie jest niczym skomplikowanym. Również takiej, która podbije serca najmłodszych i w którą będą grały bardzo chętnie. Jednak jaka jest wartość edukacyjna takich gier? Jeśli nie jesteś nauczycielem języka, a z angielskim nie miałeś zbyt dużo wspólnego, na pewno nie będzie Ci łatwo ocenić to samemu.

Dlatego w poniższym artykule opisujemy gry dla dzieci angielski, które według nas zdecydowanie zasługują na uwagę rodziców. Zaczynamy.

1.    Portal British Council na yummy.pl

Najlepsze według nas na angielski dla dzieci gry online znajdują się na portalu yummy.pl. Gry na tej stronie nie dość, że świetnie zrobione, są też interesujące i uczące w zabawny i efektywny sposób.

Narratorami w grach są angielskie dzieci i ich akcent może być z początku niezrozumiały, nawet dla dorosłych, lecz przy odrobinie wyobraźni i wysiłku ze strony rodziców i dzieci, po zrozumieniu zasad gra będzie już przyjemnością! Powodzenia!

2.    Portal Czas Dzieci

Piesek ogrodnik, Angielskie słówka – kolory, Misiowe poszukiwania, Angielski z Puchatkiem, Zwierzęta znikają w ZOO. Animals quiz (part I) oraz Animals quiz (part II).

Jeśli chodzi o grę Angielskie słówka – jedzenie, wydaje nam się, że jest to gry dla dzieci starszych, ponieważ dziecko musi przeczytać samodzielnie całą listę słówek, by później znaleźć artykuły spożywcze z listy wśród dosyć małych rysunków. Często te artykuły są zakryte innymi, stąd mniejsze dzieci mogą mieć problem, by je spostrzec.

3.    Portal Lulek.tv

Portal Lulek.tv udostępnia sporo edukacyjnych gier zarówno bezpłatnie, jak i odpłatnie. Darmowe gierki widać w menu głównym gier już od razu, ponieważ te odpłatne są zasłonięte złotą monetą z Lulkiem właśnie. Część gier będzie bardziej odpowiednia dla starszych dzieci, ponieważ ich zasady są bardziej skomplikowane.

Lecz nawet w przypadku znanych światowych zabytków takich jak Taj Mahal czy Koloseum mniejsze dzieci mogą układać 9-częściowe puzzle, słuchając opowieści przewodnika o tych wyjątkowych miejscach. Nawet jeśli słuchają jeszcze bez zrozumienia, samo osłuchiwanie się z akcentem będzie pomocne.

4.    Portal British Council

Portal LearnEnglish.BritishCouncil.org udostępnia za darmo ćwiczenia od British Council – organizacji, która propaguje naukę angielskiego na całym świecie. Ich serwis przeznaczony jest jednak dla nieco starszych dzieci.

Inne dobre gierki do nauki angielskiego:

5)    online na superkid.pl

Nasze ulubione to Zwierzęta Egzotyczne i Dom.

6)    angielski.slowka.pl

Tutaj polecamy liczenie oraz grę memory.

7)    Fluentu.pl

Do nauki alfabetu – na przykład Countdown czy Word Whomp.

Gra dla dzieci po angielsku – ważne informacje

Drodzy Rodzice, pamiętajcie, że jeśli chcecie zagrać ze swoimi dziećmi w gry po angielsku, w Waszej przeglądarce musi być aktywny Adobe Flash Player. Część przeglądarek, jak na przykład Google Chrome, automatycznie blokuje Flash na większości stron internetowych. Taki komunikat, często po angielsku, może pojawić się również podczas wejścia na stronę z grami dla dzieci.

By odblokować Flash w Google Chrome i być w stanie zagrać w grę, wystarczy kliknąć ikonkę po lewej stronie adresu strony internetowej, w pasku adresu i wejść w Ustawienia strony (Site Settings). By aktywować Flash, wystarczy przesunąć w prawo pasek przy opcji „Flash”. Teraz musicie tylko odświeżyć stronę z grami i gotowe! Miłej zabawy!

One Comment to “TOP 7: gry językowe”

  1. Bardzo ciekawy i przydatny artykuł. Rzeczywiście, dzieciom najłatwiej nauczyć się angielskiego poprzez zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *