Przydatne wierszyki po angielsku dla dzieci

Czy wiesz, że nauka języka obcego staje się łatwiejsza dzięki rytmice? Każdy język ma swoją melodykę i fonetykę, które przekładają się na jego wyjątkowe brzmienie. Rytmiczne słowa, wyrażenia i zdania powodują, że łatwiej jest nam uczyć się treści na pamięć. Ten rodzaj nauki języków obcych ma szczególne zastosowanie u dzieci. Z tego powodu chcemy dziś polecić Ci jedną z technik utrwalania podstawowych zwrotów, a mianowicie poprzez wiersze po angielsku.

Dlaczego warto uczyć się wierszyków?

Dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem angielskim, nie powinny od razu być rzucone w wir nauki o czasach gramatycznych czy innych skomplikowanych rzeczach. Na początek najlepiej skupić się na czymś łatwym i przyjemnym. Wierszyki dla dzieci są najlepszym przykładem, ponieważ opierają się one o najłatwiejsze słówka i wpadającą w ucho rytmikę. Dzięki temu umysł dziecka zapamiętuje więcej, a podopieczni są w stanie powtórzyć proste zdania.

Wiersze po angielsku są też rewelacyjną metodą nauki dla starszych dzieci. Można je z powodzeniem wykorzystywać w klasach 4-8, ponieważ stanowią ciekawe urozmaicenie dla bieżącego materiału szkolnego. Wiersz po angielsku potrafi pobudzić wyobraźnię dziecka w każdym wieku, jednocześnie ucząc go fonetyki i melodyki języka.

Najlepsze wierszyki dla dzieci w wieku przedszkolnym

Jeżeli chodzi o najmłodsze dzieci, polecamy szczególnie wierszyki, z których można ułożyć nieskomplikowane i wpadające w ucho piosenki. Jednocześnie zachęcamy do wyboru nieco bardziej ambitnych tekstów, niż słynny „Baby Shark”. Spójrzcie sami, jak łatwo nauczyć dzieci uczyć do dziesięciu, dzięki wierszykowi z króliczkami:

Ten Little Bunnies

One little, two little, three little bunnies,

Four little, five little, six little bunnies,

Seven little, eight little, nine little bunnies,

Ten little bunnies hooping up and down!

Na etapie podstawowym równie ważne co cyfry, są kolory. Ten wierszyk po angielsku pomoże przyswoić nie tylko nazwy kolorów, ale też kilka użytecznych rzeczowników:

The Colours Song

Orange is a carrot,

 Yellow is a pear,

Green is the grass,

And brown is a bear.

Purple is a plum,

Blue is the sky,

Black is a witch’s hat,

And red is cherry pie.

Nie można zapomnieć też o ponadczasowym klasyku. Czy istnieje lepszy sposób na poznanie zwierząt i wydawanych przez nie odgłosów, niż z pomocą starego pana MacDonalda? Choć jest to piosenka, można również wykorzystać ją bez podkładu muzycznego. Przypomnijmy jedną ze zwrotek:

Old MacDonald Had a Farm

Old MacDonald had a farm,

E-I-E-I-O,

And on this farm he had a cow,

E-I-E-I-O.

With a “moo-moo” here,

And a “moo-moo” there,

Here a “moo”, there a “moo”,

Everywhere a “moo-moo”.

Old MacDonald had a farm,

E-I-E-I-O.

Na koniec, zamiast klasycznych wyrażeń na pożegnanie, warto wesprzeć się rymowanymi zwrotami. Można ich również wykorzystać w formie wierszyka dla dzieci:

Saying Goodbye

See you later, alligator!

After a while, crocodile!

Take care, polar bear!

See you soon, raccoon!

Hit the road, happy toad!

Bye-bye, butterfly!

Give me a hug, ladybug!

Out the door, dinosaur!

Wiersze po angielsku to rewelacyjna metoda na ćwiczenie wymowy prostych słówek, a także poznawanie podstawowego słownictwa. Jesteśmy pewni, że wprowadzając wierszyki i piosenki do codziennej nauki angielskiego, dzieci szybciej odkryją piękno tego języka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *