Najlepsze bajki dla dzieci po angielsku

Nauka języka angielskiego dla dzieci nie musi kończyć się na lekcjach w szkole i żmudnym uzupełnianiu zadań domowych. Co więcej, z edukacją językową nie należy zwlekać, aż dziecko pójdzie do szkoły. Im wcześniej rodzice zaczną zapoznawać swoje dzieci z językami, tym lepiej. Ponieważ język angielski jest podstawową formą komunikacji międzynarodowej, warto uczyć się go od najmłodszych lat. Pierwsze kroki można zrobić przy pomocy bajek. Jakie są najlepsze bajki dla dzieci po angielsku?

Bob the Builder czyli Bob Budowniczy

Bob Budowniczy zawsze da radę, Bob Budowniczy nie jest sam! Wielu z nas pamięta Boba z telewizyjnych wieczorynek. Ten sympatyczny budowlaniec i jego ekipa inteligentnych maszyn i pojazdów to świetna rozrywka.

Jednak nie tylko humor jest ważny w przypadku tej bajki. „Bob Budowniczy” uczy dzieci współpracy i polegania na przyjaciołach. Z pozoru trudne do rozwiązania problemy stają się prawdziwą bułką z masłem, gdy Boba wspierają jego towarzysze.

„Bob the Builder” udowadnia, że bajki po angielsku są świetnym wsparciem dla maluchów uczących się języka. Szczególnie warto zwrócić uwagę na oryginalny serial animowany, który nadawany był w latach 1998-2004. Lektorzy, użyczający głosów postaciom z tamtych serii mówią bardzo wyraźnie i łatwiej zrozumieć pojedyncze słówka nawet początkującym dzieciakom.

Peppa Pig czyli Świnka Peppa

Oink! Świnka Peppa to kolejna brytyjska bajka dla dzieci, która szturmem zawojowała świat w ostatnich latach. Na czym polega fenomen tej sympatycznej świnki i jej rodzinki? Serial animowany „Świnka Peppa” przeznaczony jest dla najmłodszych uczniów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z językiem angielskim. Peppa i jej brat George posiada grupę przyjaciół, z którymi odkrywają świat. W poszczególnych odcinkach na zwierzątka czeka mnóstwo różnych przygód.

Przy pomocy małych zwierzątek, a także ich rodziców, dzieci uczą się najważniejszych cech charakteru. Serial jest bardzo pouczający, a każdy odcinek niesie ze sobą pozytywne przesłanie. Cokolwiek by się nie działo, Peppa i jej towarzysze zawsze znajdą dobre wyjście z sytuacji.

„Peppa Pig” to bardzo dobry pomysł, jeżeli szukacie bajki dla dzieci po angielsku. Lektorzy używają tu w miarę prostego języka, jednocześnie mówiąc powoli i wyraźnie. Co więcej, w każdym odcinku pojawia się głos narratora, który tłumaczy wybrane wydarzenia na ekranie.

Ben Holly’s Little Kingdom czyli Małe Królestwo Bena i Holly

Serial animowany “Ben & Holly’s Little Kingdom” to bajka, której wydarzenia dzieją się w świecie fantastycznym. Holly jest jednocześnie wróżką i księżniczką, a towarzyszący jej Ben to mały elf. Oboje mieszkają w zaczarowanym królestwie, którego mieszkańcy są mniejsi od normalnych ludzi. Z jednej strony magiczne stworzenia próbują ukryć się przed ludźmi. Z drugiej zaś, postaci te wykorzystywane są do przekazywania mądrości na temat świata rzeczywistego.

Choć serial ten nadawany był w latach 2009-2014, oryginalne odcinki wciąż cieszą się ogromną popularnością. Zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. Dlatego w Internecie wciąż publikowane są nowe porcje bajki, tworzone niezależnie od oryginału.

Warto dodać, że oglądanie serialu w angielskiej wersji językowej to czysta przyjemność. Ben, Holly i ich przyjaciele używają prostego w zrozumieniu języka. Wraz z wyraźną dykcją i zrozumiałym przekazem sprawiają, że serial często pojawia się w rankingach na najlepsze bajki dla dzieci po angielsku. My również zachęcamy Was do sprawdzenia tej animacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *