Kanały dla dzieci w języku angielskim na YouTube

Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę, że nie można dopuszczać do sytuacji,
w której dziecko non stop jest wpatrzone w telewizor, komputer lub choćby telefon komórkowy. Jednocześnie oczywistym jest, iż nie ma możliwości zabawiania swojej pociechy 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Jeżeli już decydujemy się na pozwoleniu dziecku na oglądanie telewizji, wybierajmy kanały tematyczne, które przysłużą się do jego rozwoju. Nie jest tajemnicą, że obecnie dużą wagę przywiązuje się do znajomości języków obcych, zaś naukę pierwszego – zazwyczaj języka angielskiego – rozpoczyna się relatywnie wcześnie. W obecnych czasach istnieją serwisy, które pozwalają na uczenie się języka przy pomocy bajek, piosenek i tym podobnych rozrywek. Co prawda rzeczywiście wystarczy wpisać w wyszukiwarce przykładowo: nauka angielskiego YouTube lub YouTube filmy dla dzieci i w ułamku sekundy wyświetlone zostaną setki odpowiednich filmików. W niniejszym jednak artykule postaramy się przedstawić 5 najlepszych kanałów na YouTube, na których można znaleźć edukacyjne treści dla każdego dziecka w języku angielskim.

Cool School

Pierwszą propozycją jest kanał Cool School, oferujący ponad 700 filmików, w tym piosenek, bajek oraz najróżniejszych zabaw dla najmłodszych. Obejrzenie wszystkich – najróżniejszej długości – propozycji, zapewni wspaniałą zabawę każdemu dziecku na wiele, wiele dni. Jednocześnie trzeba dodać, że kanał cały czas się rozwija, powiększając bazę filmików, jednocześnie oferując obecnie treści na żywo. Kanał dostępny jest pod adresem: https://www.youtube.com/user/coolschool.

Blippi

Niezwykle ciekawą propozycją jest kanał o nazwie Blippi. Filmy tam publikowane mają na celu ogólną edukację maluchów, a nie wyłącznie naukę języka angielskiego. W związku z tym, w praktyce dziecko może poznawać otaczający świat w języku angielskim, ucząc się go jednocześnie. W przyszłości więc osoba niejako wychowująca się z pomocą kanału Blippi ma dużą szansą osiągnąć biegłość w stosowaniu języka obcego. Również i w tym przypadku, na stronie dostępne są zarówno bajki, piosenki jak i typowe pogadanki. Kanał dostępny jest tutaj: https://www.youtube.com/user/BlippiVideos.

British Council | LearnEnglish Kids

Jest to typowo edukacyjny kanał, w którym udostępniane treści nastawione są w szczególności na doskonalenie umiejętności językowych wśród najmłodszych. Dostępne są zarówno bajki, ciekawe, rytmiczne piosenki, jak i scenki dialogowe. Co niezwykle istotne, lektorzy prezentujący konwersacje mówią głośno, wyraźnie i dość wolno, co dodatkowo pozwala nauczyć się wymowy trudnych fraz i typowo angielskiego akcentu. Kanał znaleźć można pod następującym adresem: https://www.youtube.com/user/BritishCouncilLEKids.

Early Stage

Następnym kanałem godnym polecenia jest Early Stage. Można na nim znaleźć mnóstwo bajek dla dzieci, czytanych po angielsku, z pokazywaniem przebiegu historyjki. W ten sposób poza nauką języka angielskiego, niewątpliwie dziecko rozwija również swoją wyobraźnię. Jednocześnie trzeba dodać, że dostępne są treści zarówno dla przedszkolaków, jak i starszych dzieci i młodzieży. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie! Kanał dostępny jest pod następującym adresem: https://www.youtube.com/channel/UCELpvUJ-VVa2dprSj7op-qA.

Pinkfong

Ostatnim (ale wcale nie najgorszym) kanałem, o którym po prostu trzeba wspomnieć, jest Pinkfong. Co ciekawe, właśnie tam opublikowano znaną piosenkę Baby Shark, którą nuci praktycznie każde dziecko na świecie. Poza nią, kanał oferuje naprawdę szeroką gamę innych utworów, które poza nauką języka angielskiego, rozwijają również zdolności muzyczne maluchów. Dostępne są również bajki dla dzieci. Kanał znajduje się tutaj: https://www.youtube.com/user/SmartBooksMedia.

Podsumowując, w internecie dostępnych jest mnóstwo treści, które pomogą nauczyć się języka angielskiego nawet najmłodszym dzieciom. Nauka angielskiego z YouTube może być łatwa, prosta, a co najważniejsze – przyjemna. Każdy będzie zadowolony – dzieci znajdą tam ciekawe bajki i wpadające w ucho piosenki, a dorośli w tym czasie będą mogli zająć się swoimi sprawami!

One Comment to “Kanały dla dzieci w języku angielskim na YouTube”

  1. Ale fajne! Strasznie długo szukałam coś istotnego dla małych i dzięki wam wreszcie udało się!
    Niesamowite! Dziękuję:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *