Angielski dla dzieci – tylko aktualne metody

1.    Jak pomóc dzieciom w angielskim?

Witamy na stronie internetowej poświęconej w całości wskazówkom i pomocom naukowym przeznaczonym dla rodziców, którzy chcą nauczyć angielskiego swoje dzieci w domu. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz, by dać swojemu dziecku fory w nauce i przygotować je do systemowej nauki angielskiego w szkole.

Wszyscy wiemy, jak wielkie znaczenie w nauce czegokolwiek mają dobre podstawy. Teraz i Ty możesz zapewnić solidne fundamenty swojemu dziecku zupełnie za darmo i bez pomocy korepetytorów. Wszystko, czego potrzebujesz, jest dostępne w Internecie za darmo.

Jednak w morzu materiałów łatwo można zacząć dryfować i zacząć oddalać się od swojego celu. Dlatego tutaj pomożemy Ci wybrać wartościowe materiały, z których będziecie mogli korzystać bez problemu, a nauka stanie się zabawą. A może przy okazji sam się czegoś nauczysz?

Angielski dla dzieci online będzie stanowić drogowskaz, którego tak długo szukałeś, by nadać właściwego kierunku w kwestiach samodzielnej nauki z domu. Tylko aktualne metody nauczania i najlepsze piosenki do nauki angielskiego, wierszyki, bajki i opowiadania dla dzieci w każdym wieku!

2.    Angielski dla dzieci – gramatyka

Dzieci mają niezwykłą zdolność do uczenia się nowych rzeczy w bardzo krótkim czasie. Dzięki temu ukrytemu potencjałowi łapią w mig nowe słówka, zasady i zwroty. Na pewno nie raz przyłapałeś swoją pociechę na powtarzaniu słówek, których zdecydowanie nie powinna była się nauczyć? No właśnie, wystarczy tylko kilka powtórzeń, a chłonny jak gąbka umysł dziecka zapamięta słówko na bardzo długi czas.

Dotyczy to również wszystkich innych obszarów nauczania, również gramatyki. Dzieci uczą się głównie przez aktywne słuchanie, w którego procesie formułują połączenia między wyrazami, które słyszą a przedmiotami, które są wskazywane.

Dlatego świetne metody nauki gramatyki dla dzieci stanowią programy telewizyjne do nauki angielskiego, również te na YouTubie oraz przebywanie z osobą mówiącą (poprawnie!) w obcym języku przez cały czas.

3.    Angielski dla dzieci – słówka

Prezenterzy i scenarzyści takich programów doskonale wiedzą, że aby nauczyć się nowej frazy, należy często ją powtarzać. Dzięki programom skupionym jedynie na kilku nowych słówkach i formułach gramatycznych, dzieci są w stanie zapamiętać nowe zwroty po każdej lekcji.

Do utrwalenia nowej wiedzy pomogą również angielski dla dzieci ćwiczenia, najlepiejw postaci gier i zabaw, przykłady których znajdziesz poniżej.

Do poznawania nowego słownictwa świetnie nadają się książeczki z obrazkami oraz gry w postaci kartoników z ilustracją przedmiotu po jednej stronie i jego nazwą po drugiej stronie. Dziecko uczy się słówka, odwracając kartonik, a jego umysł tworzy połączenie między wizualnym przedstawieniem przedmiotu a tym, jak wygląda słowo je opisujące.

Większość z nas uczy się najlepiej przez pomoce wizualne. Powtarzanie słówka na głos przez rodzica będzie jeszcze bardziej pomocne w zapamiętaniu danego słowa.

4.    Angielski dla dzieci – gry

Granie w gry to świetny sposób na angielski dla dzieci ćwiczenia. Jeśli chodzi o angielski dla dzieci, słówka to podstawa. Nie da się przecież wyrazić żadnej myśli bez wystarczającego zasobu słownictwa. Wiadomo nie od dziś, że dzieci najłatwiej i najszybciej uczą się przez zabawę. Dlatego nowe słownictwo warto wplatać za każdym razem, gdy bawimy się z naszą pociechą lub gramy w gry, nawet te po polsku.

Tak samo można nauczyć się języka obcego. Największe korzyści w nauce angielskiego dla dzieci przynosi zatem ciągłe obcowanie z językiem, nawet jeśli będzie to przez bajki w telewizji czy zwykłe słuchanie radia. Wszyscy słyszeliśmy przecież o koncepcie „osłuchania” się z nowym słówkiem czy zwrotem.

W tej kategorii polecić można:

  1. dla najmłodszych dzieci: interaktywne zabawki mówiące po angielsku, gry magnetyczne z literkami, zwierzątkami i przedmiotami codziennego użytku
  2. gry dla przedszkolaków: „Slug in a jug”, „Mały Magik”, „Angielski Pierwsze kroki”, „Tummy ache”, „Red dog, blue dog”, „Pass the word”,
  3. gry dla dzieci w wieku szkolnym: „Ga językowa Pilch”, „Shopping list”, „Robot Run”, „Uczę się bawiąc”

5.    Angielski dla dzieci online – piosenki

Jednak do skutecznego zapamiętania słówka na dłużej potrzeba trochę więcej wysiłku. Mówi się, że aby słowo utrwaliło się na stałe w naszej pamięci, należy je powtórzyć w jakiejkolwiek formie około stu razy. Może to być forma pisemna, mówiona czy słyszana (w zrozumiałym dla słuchacza kontekście).

Stąd gdy mowa o języku angielskim dla dzieci, piosenki są jedną z najlepszych metod zapamiętywania słówek. Co więcej, stanowią świetną bazę do prób mówienia i przełamywania bariery językowej, z którą boryka się tak wielu dorosłych!

Piosenki dla dzieci po angielsku, które wykonywane są prawidłowo i, w najkorzystniejszym przypadku, posiadają wizualizacje, które tłumaczą dzieciom to, co słyszą, to bardzo skuteczne metody samodzielnej nauki języka obcego w domu.

By sprawdzić, jak szybko Twoje dziecko zacznie nucić piosenki po angielsku, puszczaj mu regularnie któreś z poniższych tytułów na YouTubie. Po kilku razach wystarczy tylko z dumą obserwować jego progres i szukać nowych inspiracji na naszej stronie!

1. “Baby Shark”

2. “Head, Shoulders, Knees and Toes”

3. Angielski alfabet dla dzieci, wersja klasyczna lub taka na przykład od KidsTV123

4. Barefoot Books

5. Super Simple Songs

6.    Angielski dla dzieci – bajki i opowiadania

By poznać tajemnicę skutecznej nauki języka, warto cofnąć się do czasu, gdy uczyliśmy się polskiego. Na początku przecież z tego, co inni do nas mówili, nie rozumieliśmy nic. Z czasem jednak, w wyniku ciągłego obcowania z pewnym zasobem słów, nasz mózg stworzył połączenia pomiędzy słowami i zwrotami a ich znaczeniem w prawdziwym życiu.

Niemowlakowi wystarczy słuchanie rozmawiających dorosłych, by po pewnym czasie rozumieć, czego dotyczy konkretne słowo lub fraza. W rozumieniu pomagają bardzo gesty i obserwowanie wyrazu twarzy osoby mówiącej.

W tym pomocne mogą być nie tylko filmiki na YouTubie, lecz również książeczki i bajki, które rodzic przeczyta swojemu dziecku do poduszki. Dla najmłodszych dzieci przydadzą się książeczki z wieloma obrazkami, na których mogą wyszukiwać wyczytane przedmioty i pokazywać palcem, utrwalając słówka za pomocą wizualizacji.

W późniejszym wieku przydadzą się łatwo zapamiętywalne historyjki, których częste czytanie sprawi, że dziecko nauczy się na pamięć całych zdań i będzie powtarzało je razem z czytającym. Warto wybrać bajki i opowiadania z mądrym morałem – wtedy nasza pociecha otrzymuje dwa w jedynym!

7.    Jak pomóc w angielskim dzieciom – w skrócie

 Jeśli chodzi o książki do uczenia się podstaw angielskiego w domu, to z czystym sercem możemy polecić „Ilustrowany elementarz do nauki angielskiego i polskiego” Beaty Pawlikowskiej, który pokochają rodzice niemówiący po angielsku – podana jest w nim bowiem wymowa! Godne polecenia są również następujące tytuły: „My first Montessori“ oraz „1000 słówek”. Więcej pozycji znajdziesz w kolejnych naszych artykułach, zachęcamy do zwiedzania naszej strony w poszukiwaniu inspiracji!

One Comment to “Angielski dla dzieci – tylko aktualne metody”

  1. Lekcje angielskiego dla dzieci powinny zawierać jasne obrazki i ekscytujące, ale jednocześnie pouczające treści multimedialne w angielskich piosenkach i filmach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *